Ścieżki rowerowe

Trójmiasto ma bardzo dobrze rozwiniętą strukturę tras rowerowych. W pobliżu obiektu jest wiele możliwości rowerowych wycieczek dla pasjonatów dwóch kółek. Choćby z uwagi na to, że jesteśmy położeni na pograniczu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Parku Oliwskiego.

Piętro widokowe w Olivia Star

1,5 km - piechotą 20 min od Stara Karczma*** znajdziecie taras widokowy na 32 pietrze Olivia Star. Z tej przestrzeni można podziwiać prawie całe Trójmiasto. Widok jest niezapomniany. A widać m.in nasz obiekt, Park Oliwski, Port Gdański czy Katedrę Oliwską.

Park Oliwski

Zwany też Ogrodem Opackim. Jego historia wiąże się z zakonem cystersów, który na początku XII wieku zaczął osiedlać się na Oliwie. 

Cały Park ma ponad 11 ha ziemii i razem z Katerdą Oliwską stanowi zespół zabytków na skalę międzynarodową. Podzielony jest na część ogólnodostępną i botaniczną. Znajdziemy tu palmiarnię, ponad 2000 drzew, stawy, ogórd botaniczny czy grotę szeptów.

Park Oliwski jest jedną z najważniejszych atrakcji Gdańska dla mieszkańców i turystów, również ze względu na wydarzenia kulturalne. 

Godziny otwarcia:

  • od maja do września - 05:00 do 23:00
  • od października do kwietnia - 05:00 do 20:00


Rezerwuj bez pośredników

strona www, email, telefon
wpisz kod rabatowy
Oliwa2023
sprawdź Twoje korzyści

Atrakcje Gdańska

Jesteśmy oddaleni około 7 km od Centrum Gdańska. Historyczną wędrówkę można rozpocząć przez Stare Miasto od Bramy Wyżynnej, przejść Długim Targiem i przywitać się z Neptunem, pospacerować wzdłuż Motławy przechodząc obok Żurawia, podziwiając Wyspę Spichrzów. Dalej można odwiedzić Westerplatte, poznać nowe oblicze Stoczni Gdańskiej i odwiedzić liczne muzea

Sopot

Od centrum Sopotu dzielą nas zaledwie 4 km. To prawdziwa kraina relaksu, wypoczynku i rozrywki. Liczne restauracje, kawiarnie, dyskoteki i puby dostarczą odpowiednich wrażeń, by nie wracać do domu zbyt wcześnie. Spacer słynnym, sopockim Monciakiem można zakończyć na najdłuższym w Europie molo, które mierzy aż 511,5 metra! Odważnym polecamy zimowe morsowanie i relaks w saunie z widokiem na morze.

Gdynia

Gdynia nie tylko inspiruje swoim dynamicznym rozwojem i biznesem, ale również zapewnia wiele turystycznych atrakcji. Miejska plaża z placem zabaw dla dzieci, nadmorski bulwar czy przystań jachtowa zachęcają do długich spacerów. Nieco dalej Redłowski klif i orłowskie molo dają poczucie prawdziwego wypoczynku w pięknym, naturalnym plenerze.

Zarezerwuj pobyt

w Oliva Park Residence
Przyjazd
Wyjazd
Sprawdź termin

Stary Rynek Oliwski 7
80-324 Gdańsk

666 609 001

info@oliwaresidence.pl

Gdańsk
Toruń
2h, 160km
Gdańsk
0,1h, 7km
Poznań
3h, 300km
Warszawa
3.3h, 340km
Szczecin
4.2h, 366km
Wrocław
4,5h, 482km
Białystok
4.5h, 400km
Łódź
3.2h, 330km
Suwałki
4.5h, 340km
Gdańsk
7 km
Sopot
4 km
Gdynia
12 km
Elbląg
69 km